3 důvody, proč máme rádi proteinové tyčinky a ty bys měl /měla taky

Možná, že vám takový titulek článku přijde trochu divný. Proteinové tyčinky jsou ale jak jsme zjistili, kontroverzním tématem.

Důvodem proč často panují ohledně prospěšnosti / nesmyslnosti proteinových tyčinek rozepře je velmi jednoduchý, je to prostě proto, že se lidé liší v samotném chápání proteinových tyčinek. Rozcházejí se v tom, k čemu vlastně proteinové tyčinky jsou.

Zde je náš pohled na věc. Proteinové tyčinky plně ocení jen ti, co dodržují nějakou dietu (chápejte jako stravovací režim, který má nějaká pravidla a nějaký jasně daný cíl, nemusí se nutně jednat o cíl zhubnout).

Ano, řekl bych, že to to je skutečně takto. Proteinové tyčinky jsou skvělým vynálezem. Dovolují těm z nás, co konzumují zdravou stravu nějakým způsobem smysluplně zhřešit. Jsou (většinou 😀 ) chutné a zároveň tělu přináší potřebné živiny. Zemřeli bychom bez nich? Ne. Jsou vítaným doplněk a osvěžením, někdy trochu fádních jídelníčků? Ano.

My našli v proteinových tyčinkách zábavu z několika důvodů. Existuje spousta značek a jsou mezi nimi velké rozdíly, takže je pořád co zkoušet a taky je spousta příchutí, takže je to ještě celé vynásobené na entou a variant jaké proteinové tyčinky si můžeme dopřát je skutečně spoustu.

Plně chápu člověka, který nadšení do proteinových tyčinek nesdílí, stejně tak jako někdo nesdílí nadšení pro sport, zdravý životní styl atp. Člověka, který se často stravuje ve fastfoodech a k tomu baští jeden rohlík namazaný paštikou za druhým a řekne, že proteinové tyčinky jsou jen nesmysl a způsob jak vytáhnout z lidí další peníze chápu. Nebo takhle, chápeme to, že on nemůže chápat to, že někdo má rád proteinové tyčinky (jestli to tedy takhle dává nějaký smysl).

S první bodem souvisí i bod druhý. Proteinové tyčinky neobsahují vše kompletní doporučenou denní dávku všeho a nejsou náhradou kvalitní stravy.

Což je doufáme každému jasné. Prostě proteinové tyčinky jsou příjemným zpestřením za které si můžu do denního příjmu “odškrtnout” nějaké nutrienty, rozhodně ale nejde říci, že můžu mít nekvalitní hlavní jídla a dlouhodobě to dohánět právě prostřednictvím proteinových tyčinek. To že večer slupnu tři najednou mi v ničem nepomůže. Mrkněte se k čemu jsou určeny a na jejich účinky.

Experimentujte

Poslední bod vlastně není důvod jako spíš rada, která ale v konečném důsledku důvod je. Jak už jsme zmiňovali hned v úvodu. Proteinových tyčinek je spousta. Nevíme jak vy, ale my máme rádi překvapení, dárky a podobné věci. No a vždy když si objednáme novou várku tyčinek, třeba takových které jsme ještě neměli, nebo nových příchutí, tak se na to prostě a jednoduše těšíme.

Určitě to řekl někdo mnohem chytřejší dávno přede mnou, ale my to říkáme taky “Radujte se z malých věcí.” Maličkost, jako že nám přijde krabička proteinových tyčinek, které máme rádi je prostě super zpestření dne. Těšíme se na to, až je ochutnáme.

Tip: Nakazte svojí vášní pro nějakou blbůstku (proteinové tyčinky, kávu, cvičení …) své kamarády. Sdílejte svoji vášeň společně. Okamžitě se to celé posune do úplně jiné dimenze.

Takovéhle věci jsou pro život hrozně důležité. Naplánovat dovolenou, koupit si auto nebo podobné věci, jsou tak velké, že s nimi jsou spojeny (většinou) i nějaké negativní záležitosti. Objednat si krabičku tyčinek, na které se budeme těšit je maličkost, která ale velkou měrou přispívá k celkové pohodě. Stejně tak jako objednávání a zkoušení různých druhů kávy.

Najděte si takovéto maličkosti, které budete mít rádi a které budete moci dělat (nebo si dopřávat často). Dovolené apod. jsou super, jde o to, že většina lidí se na ně dostane jednou, nebo maximálně několikrát do roka. Kolik si ale můžeme dopřát maličkostí jako jsou proteinové tyčinky? Spoustu. Když potom sečteme “míru radosti” kterou nám přinese dovolené vs maličkosti, jsem toho názoru, že maličkosti vedou.

Můžete se podívat na náš test proteinových tyčinek.