Konzumace

Jak konzumovat proteinové tyčinky?

Pochopitelně si proteinovou tyčinku můžu dát, kdykoliv na ni dostanu chuť. Nicméně sportovci a lidé, kteří navštěvují pravidelně fitness centra, pojídají tyto tyčinky buď o přestávce mezi cvičením, nebo ihned po tréninku. Proč tomu tak je? Jednoduše proto, že to může být vynikající způsob jak tělu dodat dostatek energie a výživy po namáhavém cvičení.  Rovněž je zvýšený příjem proteinů vhodný pro růst svalové hmoty. Ovšem, jak bylo již řečeno, je nezbytné sledovat složení tyčinek, aby jejich negativní účinek nepřevýšil pozitivní vliv.

Jak konzumovat proteinové tyčinky

Co je nutné si uvědomit je fakt, že proteinová tyčinka přidává do stravy další kalorie, takže ji není možné brát jako neškodnou a naopak čistě prospěšnou pochutinu.

Tyčinky jako náhrada jídla

Na druhé straně, je možné je v některých výjimečných případech použít proteinovou tyčinku jako náhradu snídaně nebo některého denního jídla, zejména pokud se dostaneme do situace, kdy není čas na pravidelné jídlo. Navíc se krásně vejdou do kabelky a je možné je sníst například cestou do práce či v autě na služební cestě.

A kdo ještě často konzumuje tyto produkty? Přece lidé, kteří se snaží zhubnout. Ano, přidávají sice do potravy kalorie navíc, ale současně je organismus dlouho tráví a tím pádem poskytují tělu energii na dlouhou dobu.

Tělo potřebuje vše v dostatečném množství

Aby tělo dostalo vše, co potřebuje v dostatečném, zdraví prospěšném množství, je dobré dodržovat určité zásady.

Takže mladší lidé a rekreační sportovci by měli sáhnout po proteinových tyčinkách s obsahem bílkovin nižším, než 70%. Respektive pro tyto jedince nejsou proteinové tyčinky považovány za nezbytný potravinový doplněk. Vyšší obsah proteinů je vhodný pro aktivní sportovce pro zlepšení regenerace svalů.

Buy now