Účinky

Účinek tyčinek na lidský organismus

Proteinové tyčinky jsou dnes velmi populární a oblíbené. Ještě před relativně krátkou dobou byly dostupné pouze v obchodech se zdravou výživou a ve fitness centrech. Dnes už není žádnou zvláštností, že se poměrně velké množství těchto produktů objevuje běžně na regálech supermarketů či na benzinových pumpách.

Účinky konzumace proteinových tyčinek

Staly se hitem současné doby a mnoho jejich výrobců tvrdí, že tyto tyčinky pomohou zhubnout, navýšit svalovou hmotu a dodat potřebnou energii. Otázka proteinových tyčinek však není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Pro a proti

Jednak je nutné rozlišovat mezi proteinovými tyčinkami a bílkovinami, které jsou obsaženy v běžné vyvážené stravě. Kromě toho nelze paušalizovat a jednoduše konstatovat, že všechny tyto tyčinky jsou rovnocenné. Je tedy nezbytné dobře prozkoumat, o jaký produkt se jedná, jaké je jeho složení, nutriční obsah či případné vedlejší účinky. Kromě již zmíněné funkce pro regeneraci a nárůst svalů mají proteinové tyčinky i celou řadu dalších více či méně žádoucích účinků.

Jsou vhodné na dietu?

Pozitivně lze nesporně hodnotit jejich schopnost napomáhat omezení chuti k jídlu a tím také vést ke snižování tělesného tuku. Tím se proteinové tyčinky dostaly do zorného úhlu všech dietářů a lidí, usilujících o snížení tělesné hmotnosti. Tělu dodávají dostatek energie a také uspokojivé množství vitamínů, minerálů a vlákniny.

Neméně příjemná je jejich schopnost snižovat hladinu triglyceridů, což jsou vlastně tuky, uložené v krvi a sloužící jako zdroj energie. Nicméně jejich zvýšená koncentrace je spojována s vyšším rizikem kardiovaskulárních onemocnění. Rovněž dokážou redukovat množství cholesterolu a také snižovat krevní tlak.

Hledejte kvalitní produkty

Kvalitní proteinové tyčinky obsahují nízké hladiny uhlovodíků, cukrů a tuků, takže mají v ideálním případě málo kalorií. Ze zdravotního hlediska byly řadou studií prokázány pozitivní účinky kvalitních a vyvážených proteinových tyčinek na pacienty docházející na hemodialýzu. Také pacienti s hormonální a chemickou nerovnováhou mohou dosáhnout díky konzumaci proteinových tyčinek výrazného zlepšení.

Buy now